Śmierć Polaka w Irlandii - pilny apel Gardy

Do tragicznego w skutkach zdarzenia w Irlandii doszło w czwartek wieczorem.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie okoliczności śmierci Polaka w Irlandii.

Śledztwo Gardy

Z podanych informacji wynika, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartek tuż po godzinie 20:00 w Westbury Woods, Enniscorthy, w hrabstwie Wexford.

Mężczyzna w wieku około 40 lat został kilkukrotnie ugodzony ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Na miejscu zdarzenia w krótkim czasie pojawiły się służby ratownicze, które stwierdziły zgon zaatakowanego Polaka.

Funkcjonariusze Gardy aresztowali 20-kilkuletniego mężczyznę, który był dobrze znany ofierze. Mężczyzna został przesłuchany w areszcie na posterunku Enniscorthy Garda.

Apel Gardy

Prowadzący śledztwo poinformowali, że technicy kryminalni prowadzą czynności w dwóch miejscach na tym samym osiedlu. Jednym z nich jest dom, w którym doszło do zbrodni, a drugim dom, do którego dzwonił aresztowany mężczyzna po tragicznym zajściu.

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt do każdego, kto ma informacje, które mogą pomóc w prowadzonym dochodzeniu.

W szczególności apelują do każdego, kto był w rejonie Westbury Woods w godzinach od 18:00 do 21:00 oraz do osób, które mogą mieć nagranie z monitoringu, z telefonu komórkowego lub z kamery samochodowej.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z Enniscorthy Garda Station pod numerem 053 9233534, poufną linią Gardy pod numerem 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.