Śmiertelny wypadek w Irlandii - jest komunikat Gardy

Przedstawiciele Gardy opublikowali komunikat w związku z tragicznym wypadkiem drogowym w Irlandii.

W piątek wieczorem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Irlandii z udziałem czterech młodych osób.

Wypadek w Irlandii

Rzecznik Gardy poinformował o zdarzeniu które miało miejsce niedaleko Hillview Sports Club w okolicy Mountain Road, krótko po godzinie 19:30 w piątek 25 sierpnia.

Potwierdzono, że samochodem podróżowały cztery młode osoby, które były w drodze na imprezę z okazji zakończenia szkoły średniej.

Z nieznanych obecnie przyczyn doszło do dachowania pojazdu na tym odcinku drogi. Żaden inny pojazd nie uczestniczył w tym wypadku.

W wyniku zdarzenia pojazd uległ poważnym uszkodzeniom, a ze względu na miejsce, w którym zjechał z drogi, służby ratunkowe początkowo miały trudności z dotarciem do rannych.

Poinformowano, że na miejscu zginęli 20-kilkuletni kierowca oraz trzy nastoletnie pasażerki. Najprawdopodobniej kierowca był bratem jednej z pasażerek.

Ciała zmarłych zostały zabrane z miejsca wypadku do szpitala South Tipperary, a sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w nadchodzących dniach”.

Komunikat Gardy

Ze wstępnych ustaleń wynika, że uczestniczący w zdarzeniu pojazd mógł wymknąć się spod kontroli, a następnie przewrócić się na bardzo stromym odcinku drogi.

Zespół dochodzeniowo-śledczy Gardy (FCI) został poproszony o przeprowadzenie oględzin miejsca zdarzenia, które zaplanowano na sobotę.

W komunikacie Gardy poinformowano też, że zdjęcia zrobione bezpośrednio po tej kolizji krążą w mediach społecznościowych i komunikatorach. Poproszono, by z szacunku do ofiar i ich rodzin nie udostępniać tych zdjęć.

Gardaí apeluje, aby świadkowie tego tragicznego wypadku skontaktowali się z zespołem dochodzeniowym.

Wszyscy użytkownicy dróg, którzy mogą posiadać nagrania z kamer (w tym kamer samochodowych) i podróżowali w okolicy Mountain Road w godzinach między 19:00 do 19:45, proszeni są o udostępnienie tego materiału funkcjonariuszom Gardy.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z komisariatem Gardy w Clonmel pod numerem 052 617 7640, poufną linią Gardy pod numerem 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.