Śnieżyca w Irlandii - podano lokalizacje

Trwa okres trudnych warunków pogodowych dla mieszkańców Irlandii w związku z napływem arktycznego powietrza.

Met Éireann wydał ogólnokrajowe ostrzeżenia przed niskimi temperaturami i oblodzeniem, a cztery hrabstwa zmierzą się z dodatkowym zagrożeniem przez intensywne opady śniegu.

Opady śniegu w Irlandii

Irlandia doświadcza intensywnej fali zimna, która przynosi wyjątkowo niskie temperatury i trudne warunki na drogach.

Instytut meteorologiczny Met Éireann wydał szereg ostrzeżeń dla mieszkańców całego kraju, podkreślając konieczność zachowania szczególnej ostrożności w najbliższych dniach.

W odpowiedzi na panujące warunki, wydano ostrzeżenie o niskiej temperaturze i oblodzeniu statusu żółtego dla całego kraju, które zaczęło obowiązywać od wtorkowego wieczoru.

W środę ma być bardzo zimno, a szron, lód i marznąca mgła będą powodować bardzo niebezpieczne warunki na drogach.

Alerty ostrzegawcze

Met Éireann wydał również alert ostrzegawczy w związku z intensywnymi opadami śniegu. Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Donegal, Leitrim, Mayo i Sligo

Od: środy 17 stycznia od godziny 07:00
Do: czwartku 18 stycznia do godziny 11:00

Opady śniegu doprowadzą do pewnych nagromadzeń, co w połączeniu z niskimi temperaturami spowoduje trudne warunki podróżowania oraz zakłócenia w podróżach i usługach.

Mieszkańcy Irlandii powinni być przygotowani na wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne. Należy śledzić aktualizacje pogodowe.

Należy też dostosować plany podróży do panujących warunków, a także zadbać o odpowiednie środki ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym.