Strzelanina i umyślne potrącenie pieszego w Irlandii - apel Gardy

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków szokującego zdarzenia, do którego doszło w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków, którzy mogą mieć istotne informacje w sprawie strzelaniny w Irlandii.

Strzelanina w Irlandii

Do szokującego zdarzenia doszło w poniedziałek 17 kwietnia tuż po godzinie 17:00 w rejonie Kiltatown w Jobstown, na obrzeżach Tallaght w Dublinie.

Według wstępnych informacji, przed jednym z okolicznych domów doszło do strzelaniny oraz do umyślnego potrącenia samochodem 30-letniego mężczyzny.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. Ranny mężczyzna został zabrany z miejsca zdarzenia karetką pogotowia do szpitala w Tallaght, gdzie jego stan określa się jako krytyczny, ale stabilny.

Podczas incydentu ranny został także 20-kilkuletni mężczyzna, który także został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jak poinformowano.

Śledztwo Gardy

Śledczy zabezpieczyli kilka miejsc w rejonie Kiltatown w Jobstown. Jednym z nich jest rejon Mount Seskin Road, gdzie odnaleziono spalony wrak pojazdu, który prawdopodobnie ma związek z tym zdarzeniem.

Funkcjonariusze Gardy apelują do każdego, kto ma informacje w tej sprawie, o kontakt z Tallaght Garda Station pod numerem 01-6666000, poufną linią Gardy 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.