Strzelanina w Dublinie - Mężczyzna nie żyje, są aresztowania

W poniedziałek 6 maja doszło do śmiertelnej strzelaniny w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie zdarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością w Irlandii.

Strzelanina w Dublinie

W poniedziałek 6 maja, około godziny 00:15, na ulicy Knocknarea w Drimnagh doszło do strzelaniny, w wyniku której 20-kilkuletni mężczyzna doznał śmiertelnych obrażeń.

Funkcjonariusze z Biura Technicznego Gardy natychmiast zabezpieczyli teren w celu przeprowadzenia szczegółowego śledztwa.

Ciało mężczyzny pozostawiono na miejscu zdarzenia, jednak w niedługim czasie ma być przetransportowane w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Aresztowania w Dublinie

W związku z tą sprawą aresztowano trzech mężczyzn, którzy są obecnie przetrzymywani w aresztach w regionie Dublina.

Mężczyźni zostali zatrzymani na podstawie artykułu 30 ustawy o przestępstwach przeciwko państwu (Offences Against the State Act 1939).

Śledztwo w toku

Starszy oficer śledczy oraz zespół ds. incydentów został powołany na posterunku Gardy przy ulicy Sundrive Road, aby nadzorować to śledztwo.

Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacjew tej sprawie, proszone są o kontakt z Gardą pod numerem 01 666 6600 lub pod numerem 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.

Zdarzenie to wstrząsnęło lokalną społecznością w Irlandii. Detektywi uważają, że ma ono związek z poważną i zorganizowaną przestępczością w stolicy.