Podczas incydentu w Irlandii rannych zostało dwóch funkcjonariuszy Gardy.

We wtorek 25 maja w zachodniej części Dublina doszło do oblężenia domu, w którym zabarykadował się uzbrojony mężczyzna.

Strzelanina w Irlandii

Ze wstępnych informacji wynika, że zdarzenie miało miejsce ok. godziny 19:50 w Whitechapel Grove w Blanchardstown. W akcji uczestniczyły uzbrojone jednostki specjalne, helikopter Gardy, a także policyjny negocjator.

Początkowo na miejsce wysłany został patrol Gardy, który został wezwany w związku z zakłócaniem porządku. Pod wskazanym adresem przebywał mężczyzna oraz jego matka. Mężczyzna odmówił współpracy z Gardą i zabarykadował się w domu.

W pewnym momencie mężczyzna ten otworzył ogień z broni automatycznej w kierunku funkcjonariuszy. Rannych zostało dwóch z nich.

Akcja Gardy w Irlandii

Na miejsce wezwano posiłki, duży obszar osiedla został odgrodzony i ewakuowano okolicznych mieszańców z sąsiednich domów. Policyjny negocjator prowadził rozmowy z uzbrojonym mężczyzną.

Wreszcie po kilku godzinach negocjacji mężczyzna poddał się. Ranni funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala. Prawdopodobnie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna, który strzelał do funkcjonariuszy Gardy, został aresztowany. Obecnie przebywa on na posterunku w Blanchardstown. Może być przetrzymywany w areszcie do trzech dni.

Na czas trwania akcji wprowadzono blackout medialny. Pierwsze informacje na temat zdarzenia pojawiły się w irlandzkich mediach dopiero późnym wieczorem. Przedstawiciele Gardy podziękowali mediom za współpracę.