POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Celem planu jest wprowadzenie bardzo szybkiego łącza internetowego na terenie całej Irlandii.

National Broadband Plan to ogłoszony w 2019 r. plan rządu Irlandii, nad którym prace trwały kilka lat. Celem planu jest wprowadzenie superszybkiego łącza internetowego na terenie całego kraju.

Internet w Irlandii

Zgodnie z planem zapotrzebowanie na internet wśród mieszkańców Irlandii ma zostać pokryte w 100%. Z szybkiego łącza skorzystają nie tylko osoby prywatne, ale też szkoły, urzędy, firmy czy placówki medyczne.

Wbrew wcześniejszym wątpliwościom możliwe jest wprowadzenie internetu na obszarach trudno dostępnych czy pozbawionych niezbędnej infrastruktury. Przedstawiciele National Broadband Ireland (NBI) przedstawili właśnie raport z postępów realizacji planu.

Poinformowali, że jego wdrożenie wykazuje dużą dynamikę we wszystkich 26 hrabstwach, a wiodące wskaźniki dały firmie pewność, że projekt może i zostanie zrealizowany na czas i zgodnie z budżetem.

National Broadband Plan

W ramach realizacji National Broadband Plan, firma National Broadband Ireland współpracuje z właścicielami infrastruktury, takimi jak openeir i enet.

Firma openeir zobowiązała się do dostarczenia do 2026 r. szerokopasmowego łącza światłowodowego do 1,9 miliona domów i firm w całej Irlandii (84% lokali).

Według Eir jego gigabitowa sieć światłowodowa Fibre jest teraz dostępna dla ponad 800 000 domów i firm w całej Irlandii.