POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy zapowiadają bardzo dobre warunki pogodowe na najbliższych kilka dni w Irlandii.

Meteorolodzy z Met Eireann zapowiadają wspaniałe warunki pogodowe na najbliższe dni w Irlandii. Mieszkańcy mogą spokojnie zaplanować wycieczki po kraju w najbliższy weekend.

Prognoza pogody

Zgodnie z prognozą będzie bardzo ciepło – temperatury oscylować będą w granicach od 13 do 17 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być na południu i wschodzie kraju.

W czwartek na przeważającym obszarze będzie dużo słońca, jedynie w Connacht, Ulster i zachodniej części Munster możliwe są przelotne opady mżawki. W niektórych obszarach nadbrzeżnych przez cały dzień może utrzymywać się mgła.

W piątek rano przewidziano spore zachmurzenie. Jednak w miarę upływu dnia będzie coraz więcej dłuższych okresów nasłonecznienia. Możliwe niespodziewane opady lekkiego deszczu. W nocy z piątku na sobotę bez opadów, lokalnie wystąpi mgła, co spowoduje utrudnienia dla kierowców.

Wycieczki w Irlandii

W sobotę nadal bardzo ciepło, jedynie na północnym i wschodnim wybrzeżu może być nieco chłodniej. Na większym obszarze kraju będzie ciepło, słonecznie i bez opadów, więc mieszkańcy mogą zaplanować wycieczki w Irlandii.

W niedzielę nadal bardzo ciepło i słonecznie, nie przewiduje się opadów deszczu. W nocy możliwy lekki przymrozek. Podobne warunki spodziewane są do wtorku. Od środy możliwy jest już powrót deszczowego frontu, a co za tym idzie, wyraźny spadek temperatur.