Materiał filmowy został opublikowany w mediach społecznościowych i wywołał ogromne poruszenie wśród opinii publicznej.

W mediach społecznościowych w Irlandii pojawiło się w weekend nagranie z autostrady M50, które wzbudziło duże poruszenie wsród komentujących.

Autostrada M50 w Irlandii

Na udostępnionym filmie widać mężczyznę jadącego elektryczną hulajnogą na odcinku autostrady M50 w Dublinie. Mężczyzna poruszał się z dużą prędkością po pasach drogi, aby zjechać zjazdem nr 4 do Ballymun i miejscowości Naul w północnej części hrabstwa Dublin.

W sprawie wypowiedzieli się między innymi przedstawiciele AA Ireland, którzy określili zachowanie mężczyzny jako „szaleństwo” i skrajne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Hulajnogi elektryczne w Irlandii

Według AA Ireland zdarzenie to pokazuje, że należy jak najszybciej wprowadzić obowiązkową rejestrację hulajnóg elektrycznych w Irlandii.

Mężczyzna na nagraniu miał założony kask i funkcjonariuszom Gardy utrudni to identyfikację tej osoby, jak stwierdzili. Rejestracja pojazdu byłaby pomocna w odnalezieniu i ukaraniu mężczyzny.

W ubiegłym roku odnotowano łącznie 746 zdarzeń drogowych z udziałem hulajnóg elektrycznych, w tym 554 kolizji, jak wynika z oficjalnych danych Gardy.