Szczególne udogodnienia dla klientów popularnej sieci sklepów w Irlandii

Ta inicjatywa w irlandzkich sklepach ma wprowadzić „przyjazne doświadczenia zakupowe”.

Popularna sieć sklepów podjęła się nowej inicjatywy dla swoich klientów w Irlandii.

Sieć sklepów Aldi

Sieć Aldi wprowadza do wszystkich swoich sklepów w kraju godziny ciszy dla osób z autyzmem, aby zapewnić im łatwiejsze i mniej stresujące doświadczenie podczas zakupów.

W każdy wtorek od 18:30 do 20:30 sklepy będą przyciemniać oświetlenie i wyłączać dźwięki z kas, a pracownicy będą instruowani, aby zachować niski poziom hałasu.

Sklep wprowadza tę inicjatywę do wszystkich 156 sklepów w kraju po sukcesie programu pilotażowego. Godziny ciszy zaczną obowiązywać od poniedziałku 24 kwietnia.

Spektrum autyzmu

Aldi zapewnia także, że psy asystujące są mile widziane w sklepach w każdej chwili, a podczas godzin ciszy dla osób z autyzmem zachęca się do korzystania z kart JAM.

Są to karty, które pozwolą osobom ze spektrum powiedzieć innym, że potrzebują chwili czasu i poprosić o cierpliwość w sposób łatwy i dyskretny.

Sklep chce w ten sposób zwiększyć zrozumienie społeczne i wdrożyć „przyjazne doświadczenia zakupowe”dla osób ze spektrum autyzmu.

Akcja cieszy się poparciem organizacji takich jak NOW Group, która wspiera osoby z autyzmem i trudnościami w uczeniu się.