Szokujące sceny na imprezie sportowej dla dzieci w Irlandii

Garda prowadzi śledztwo w sprawie przerażającego zdarzenia, do którego doszło w piątkowy wieczór w Irlandii.

W piątkowy wieczór, podczas gali bokserskiej National Boy 4 Boxing Championship, w Castlerea w hrabstwie Roscommon, doszło do szokującego incydentu.

Gala bokserska w Irlandii

Podczas ćwierćfinałów turnieju, grupa zamaskowanych mężczyzn, uzbrojonych w maczety i haki, przerwała zawody, powodując przerażenie i panikę wśród uczestników i widzów.

Garda i służby ratunkowe natychmiast zareagowały na zgłoszenie, przybywając na miejsce zdarzenia.

W wyniku incydentu jedna osoba odniosła poważne obrażenia i została jej natychmiast udzielona pierwsza pomoc.

Następnie poszkodowany, mężczyzna w wieku około 40 lat, został przetransportowany do szpitala w Galway. Jego obrażenia na chwilę obecną uznaje się za niezagrażające życiu.

Nagrania i zdjęcia z miejsca zdarzenia, które szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych, ukazują moment wtargnięcia napastników i próby obrony przez jednego z uczestników za pomocą krzesła. Wydarzenie to wywołało powszechne oburzenie i potępienie.

Dochodzenie Gardy

Irlandzkie Stowarzyszenie Bokserskie (IABA) wyraziło głębokie zaniepokojenie i potępiło ten barbarzyński czyn, podkreślając, że przemoc na dziecięcej imprezie sportowej jest absolutnie nie do przyjęcia.

Minister Sportu, Thomas Byrne, również wyraził swoje przerażenie i solidarność z poszkodowanymi, podkreślając, że bezpieczeństwo dzieci i uczestników sportowych powinno być zawsze najwyższym priorytetem.

W związku z atakiem, organizatorzy podjęli decyzję o zawieszeniu zawodów i przełożeniu zaplanowanych na weekend dni turnieju.

Zarówno IABA, jak i lokalne władze zobowiązały się do zapewnienia dodatkowych środków bezpieczeństwa, aby podobne wydarzenia nie miały miejsca w przyszłości.

Tymczasem funkcjonariusze Gardy prowadzą intensywne dochodzenie w celu ustalenia tożsamości i motywów napastników.