Według ostatnich informacji na lotnisku w Dublinie zaginęło już tysiące bagaży pasażerów.

Firma zajmująca się przeładunkiem bagaży na lotnisku w Dublinie została przyłapana na szokującym procederze.

Lotnisko w Dublinie

Na opublikowanych w internecie zdjęciach widać kilka otwartych walizek, które zostały wrzucone do kontenerów na odpadki przed magazynem lotniska Dublin Airport.

Dziennikarze UTV News, którzy wykryli tę aferę, poprosili o komentarz zarząd lotniska, Dublin Airport Authority.

Przedstawiciele DAA odpowiedzieli, iż nie pełnią żadnej roli w obsłudze bagaży. Natomiast firma zajmująca się przeładunkiem bagażu, Sky Handling Partner, powiedziała, że bagaż został wyrzucony do kosza ze względów BHP.

Rzecznik firmy powiedział:

Możemy potwierdzić, że niewielka liczba toreb została wyrzucona, ponieważ stanowiły zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa personelu oraz ryzyko zanieczyszczenia innych toreb w ich pobliżu. Przedmiotowe torby zawierały żywność i inne łatwo psujące się przedmioty wbrew zgłoszonym przepisom celnym.

Poinformowano też, że opisane bagaże zostały zatrzymane przez służby celne na lotnisku i omyłkowo zostały przewiezione do obiektu należącego do firmy Sky Handling Partner.

Zaginiony bagaż

Na informacje w tej sprawie zareagował przewodniczący Komisji Transportu i Komunikacji Oireachtas, Kieran O’Donnell, który opisał zdjęcia jako „szokujące”.

Przewodniczący powiedział, że bezzwłocznie skontaktuje się z firmami bagażowymi w tej sprawie i zapyta o okoliczności, w których torby pasażerów zostały wyrzucone do kosza i czy powiadomiono właścieli tych walizek.

Według ostatnich informacji na lotnisku w Dublinie zaginęło ponad 4000 bagaży pasażerów. Dziennie zgłaszanych jest ponad 270 takich spraw.