Szokujący widok - to dowód kryzysu mieszkaniowego w Irlandii

Są obawy, że takie sytuacje w Irlandii będą się powtarzać coraz częściej.

Według ostatnich danych liczba dostępnych pod wynajem nieruchomości wynosi jedynie 716 na terenie całej Irlandii (na dzień 1 sierpnia).

Kryzys mieszkaniowy w Irlandii

Temat kryzysu mieszkaniowego pojawia się w przestrzeni publicznej od kilku lat, a od kilku miesięcy sukcesywnie spada liczba dostępnych dla najemców lokali.

W mediach społecznościowych pojawiły się właśnie zdjęcia, które dowodzą jak obecnie wygląda sytuacja osób, które poszukują nowego domu czy apartamentu.

Przed jedną z nieruchomości w Drumcondra w Dublinie od rana ustawiali się w kolejce najemcy chętni do obejrzenia nieruchomosci, której ofertę wystawiono na jednym z popularnych portali.

W krótkim czasie kolejka wzrosła do ponad stu osób, zdesperowanych na tyle, aby kilka godzin czekać na możliwość obejrzenia lokalu.

Wśród komentujących pojawiły się obawy, że takie sytuacje w Irlandii będą się powtarzać coraz częściej, ponieważ nadal ubywa dostępnych dla najemców nieruchomości.

Wynajem pokoju w Irlandii

Tymczasem Minister Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyższego zaapelował do właścicieli domów o rozważenie możliwości wynajmu pokoi studentom przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego.

Simon Harris określił sytuację jako „bardzo trudne środowisko”, mówiąc, że „nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że istnieje prawdziwy problem podaży mieszkań”.