Słońce, grill i wyśmienite towarzystwo to recepta na niesamowite spotkanie z Klubem Seniora w Irlandii – “Fusy po Kawie”.

“Fusy po Kawie” to największy polski klub aktywnego seniora w Irlandii. Wszystko zaczęło się w mieście Cork. Obecnie coraz więcej osób spotyka się w różnych miastach na terenie całej Irlandii. A jeżeli chcecie sprawdzić co i gdzie robią, to zapraszam na ich grupę Facebook: Fusy po Kawie • Klub Seniora w Irlandii

Spotkanie Polonii w Irlandii

Przyznaję, że jeżeli otrzymuję zaproszenie na grilla od “młodzieży” z klubu seniora w Irlandii to wiem, że to będzie wspaniały dzień. Przepyszne jedzenie: pieczony domowy chleb, wyśmienite sałatki, przepyszne ciasta no i oczywiście polska kaszanka, kiełbasa i w tym roku nowość: schab z boczkiem. Wszystko było przepyszne.

Tak podano grilla:
Klub Seniora w Irlandii
A tak podano ciasto:

Klub Seniora w IrlandiiKlub Seniora w Irlandii

Wszystko było przepyszne. Poprosiłem również o kilka przepisów na potrawy, które znalazły się na stołach.

Klub Seniora w Irlandii „Fusy po kawie” – wycieczki, spotkania

Członkowie “Fusów” nie siedzą w domu, to bardzo aktywna grupa, która organizuje przeróżne spotkania i wycieczki. Przy sprzyjającej pogodzie korzystają z przebywania na świeżym powietrzu i zwiedzają Zieloną Wyspę. W ostatnim czasie seniorzy zwiedzili zamek w Lismore, a także zamek w Blackrock.

W ciągu całego roku spotykają się również po to, by kultywować polskie tradycje jak: robienie ozdób choinkowych, palm wielkanocnych, czy wianków sobótkowych. Szczegóły tych spotkań, a także efekty ich pracy zawsze prezentowane są w grupie Facebook:

Dołącz: Fusy po Kawie • Klub Seniora w Irlandii

Dziękuję za spotkanie i do zobaczenia.