Tańsze paliwo w Irlandii. Jak długo potrwa spadek cen?

Tymczasem właścicieli pojazdów elektrycznych w Irlandii czekają podwyżki cen ładowania.

Przedstawiciele AA Ireland skomentowali ostatnie dane, z których wynika, że w ostatnich tygodniach na stacjach paliw w Irlandii spadły ceny zarówno benzyny, jak i oleju napędowego.

Ceny paliw w Irlandii

Średnia cena oleju napędowego w dystrybutorach w całym kraju wynosi obecnie 1,96 euro za litr. To o 6 centów mniej niż w tym samym czasie w październiku, gdy cena wynosiła 2,02 euro.

Tymczasem średnia cena benzyny wynosi obecnie 1,77 euro, czyli o 7 centów mniej niż w tym samym czasie w październiku.

Jednak rzecznik AA Ireland, Paddy Comyn, ostrzegł w audycji w Newstalk, że ten spadek cen paliwa może być krótkotrwały. Jego zdaniem sytuacja może szybko ulec zmianie, ponieważ Unia Europejska rozważa dalsze sankcje na rosyjską ropę naftową.

Pojazdy elektryczne w Irlandii

Tymczasem 20 grudnia zaczną obowiązywać nowe stawki opłat za ładowanie pojazdów elektrycznych w publicznych punktach ładowania.

Przedstawiciele ESB poinformowali, że wzrost cen jest konieczny ze względu na międzynarodowy kryzys energetyczny i że firma zmuszona jest „niechętnie przenieść go na klientów”.

Najtańsza stawka ładowania, za korzystanie z ładowarek 22kW AC, wzrośnie z 33,6 centa za kWh do 56,3c za kWh. To posunięcie będzie szczególnie dotkliwe dla tych kierowców pojazdów elektrycznych, którzy obecnie nie mają dostępu do ładowania w domu i polegają na publicznych punktach ładowania.

Więcej: ESB.ie