To będzie bardzo ciepły i słoneczny koniec wakacji w Irlandii

Meteorolodzy w Irlandii zapowiadają bardzo ciepły i słoneczny koniec miesiąca.

To ma być ciepły i słoneczny koniec sierpnia, jak zapowiadają meteorolodzy. Zgodnie z wcześniejszą prognozą nad Irlandią utworzył się wyż, który gwarantuje piękne zakończenie wakacji.

Lato w Irlandii

Jeszcze przez kilka dni można będzie poopalać się na plaży lub wybrać na zwiedzanie ciekawych atrakcji turystycznych.

Według prognozy Met Éireann w ten weekend w niektórych miejscach kraju temperatury sięgną 23 stopni Celsjusza.

W sobotę ma być dużo słońca na przeważającym obszarze Irlandii, jedynie nad Connacht i Ulster będzie spore zachmurzenie, lecz także tam rozpogodzi się w kolejnych godzinach.

W niedzielę rano miejscowo mogą wystąpić mgły, a widoczność na drogach będzie znacznie ograniczona. W tych miejscach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

W ciągu dnia ma być nadal dużo słońca, jedynie przez rejon Munster południową część centralnej Irlandii przejdzie front przelotnych opadów deszczu, które miejscami mogą być bardziej intensywne.

Prognoza pogody w Irlandii

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatury wyniosą do 15 stopni Celsjusza. W poniedziałek dużo słońca, najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie temperatury osiągną 23 stopnie Celsjusza.

We wtorek i środę dominować będą podobne warunki, ma być bardzo słonecznie i ciepło. Temperatury w dzień wyniosą do 22 stopni Celsjusza, w nocy do 14 stopni.

Na obecną chwilę prognoza wskazuje, że w czwartek nastąpi lekkie ochłodzenie, a we wschodnim pasie kraju pojawią się większe opady deszczu.