Temperatury w Irlandii osiągnęły rekordowy poziom w tym roku, a to jeszcze nie koniec.

Za nami fala upałów, lecz lekkie ochłodzenie nie oznacza wcale końca pięknej pogody. Meteorolodzy mają dobre informacje dla mieszkańców Irlandii na najbliższy tydzień.

Upały w Irlandii

W niedzielę i poniedziałek temperatury w Dublinie osiągnęły rekordowy poziom. Jest jednak szansa, że w najbliższy weekend sytuacja się powtórzy.

Alan O’Reilly z Carlow Weather powiedział, że w środę i czwartek warunki pogodowe ulegną pogorszeniu. Jednak od piątku można spodziewać się kolejnej fali upałów.

Prognozy wskazują, że gorące masy powietrza z południa doprowadzą do temperatur bliskich 30 stopni Celsjusza w części Irlandii.

Met Éireann ostrzega przed wysokim poziomem promieniowania UV. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami ochronnymi i przebywanie w cieniu w godzinach południowych.

Ostrzeżenie dla plażowiczów

Natomiast członkowie służb ratunkowych apelują o rozwagę do plażowiczów korzystających z kąpieli wodnych.

W poniedziałek wieczorem doszło do tragicznej w skutkach sytuacji na plaży Burrow Beach w Sutton w Dublinie. Przebywający w wodzie nastoletni chłopiec doświadczył problemów.

Na pomoc wyruszyła jednostka straży przybrzeżnej, chłopca w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala Beaumont Hospital, a następnie do CHI przy Temple Street w Dublinie. Niestety życia chłopca nie dało się uratować.