To nie koniec dramatu mieszkańców! Kolejne alerty pogodowe w Irlandii

Meteorolodzy jeszcze nie mają niestety dobrych wiadomości dla mieszkańców Irlandii.

Trwa dramat mieszkańców Irlandii w związku z efektem uderzenia sztormu Babet.

Sztorm w Irlandii

W wielu miejscach w kraju ponownie wystąpiły bardzo intensywne opady deszczu. Zgodnie z najnowszą prognozą pogody deszcz będzie ulewny jeszcze przez wiele godzin.

W związku z zagrożeniem dla mieszkańców wprowadzono kolejne alerty ostrzegawcze. Alerty mogą zostać przedłużone, ich status może tez ulec zmianie.

STATUS POMARAŃCZOWY alertu dla Dublina i Wicklow obowiązuje jeszcze do godziny 08:00 w sobotę 21 października.

Prognozowane są ulewne opady deszczu, które spowodują powodzie i podtopienia. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na ograniczoną widoczność i trudne warunki drogowe.

STATUS ŻÓŁTY obowiązuje dla Dublina, Louth, Meath i Wicklow do godziny 00:00 w sobotę 21 października.

Alert dotyczy intensywnych opadów deszczu, lokalnie mogą wystąpić też burze. Spodziewane są powodzie i podtopienia. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na ograniczoną widoczność i trudne warunki drogowe.

Prognoza pogody w Irlandii

Według Met Éireann sobota będzie dniem z okresowymi przejaśnieniami i sporadycznymi przelotnymi opadami deszczu. W wielu obszarach bezdeszczowo.

W niedzielę w wielu rejonach przeważać będą okresy jesiennego słońca i pojawią się tylko sporadyczne przelotne opady deszczu.

Jednak późnym popołudniem i wieczorem na zachodzie i południu kraju spodziewane są opady deszczu, które w niektórych miejscach mogą być ulewne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią dłuższe okresy deszczu w niektórych miejscach na obszarze Munster, a także części Connacht i Leinster, istnieje ryzyko lokalnych podtopień. W innych regionach będzie sucho, z nielicznymi przelotnymi opadami. Wiatr będzie słaby, a miejscami może pojawiać się mgła.

Kolejne serie intensywnych, potencjalnie ulewnych opadów deszczu są spodziewane na poniedziałek, kiedy front atmosferyczny zatrzyma się nad krajem. Po obu stronach frontu pojawią się jednak okresy bezdeszczowe z przejaśnieniami.