To oficjalne - Irlandia liderem wyspiarskich marzeń w Europie

Irlandzka wyspa otrzymała to wyróżnienie już drugi rok z rzędu.

Irlandia triumfuje w kategorii „najbardziej pożądana destynacja wyspiarska w Europie”.

Podróż do Irlandii

Ten prestiżowy tytuł został nadany podczas 22. corocznych nagród podróżniczych Wanderlust Travel Awards w Londynie.

Magazyn podróżniczy Wanderlust uhonorował Irlandię tym wyróżnieniem drugi rok z rzędu, pozostawiając w tyle trudną konkurencję ze strony Malty, Sycylii, Hvar, Krety, Jersey i Menorki.

W swojej recenzji Irlandii jako zwycięzcy w kategorii „Najbardziej Pożądana Wyspa w Europie”, Wanderlust podkreślił, że „Zielona Wyspa”, obejmująca zarówno Irlandię Północną, jak i Republikę Irlandii, jest pełna przygód dla każdego podróżnego.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Turystom wyspa oferuje niezwykłą różnorodność – od wypadu do miasta, gdzie Dublin i Belfast kuszą różnorodnością restauracji, pubów, muzeów i zabytków, po ucieczkę na świeże powietrze, z widokami na Półwysep Dingle czy hrabstwo Donegal wzdłuż Wild Atlantic Way, zachwycającej turystów pieszych, miłośników jazdy konnej czy podróżujących samochodem.

Siobhan McManamy, Dyrektor ds. Rynków w Tourism Ireland, wyraziła radość z tego prestiżowego wyróżnienia, podkreślając, że po raz kolejny Irlandia została doceniona.

Zauważyła, że w kontekście rosnącej liczby możliwości podróży, takie nagrody są kluczowe dla promocji Irlandii jako unikalnej turystycznej destynacji, która wyróżnia się spośród innych.

Czytaj też: Jedno z najlepszych miejsc na świecie znajduje się w Irlandii