To ułatwienia dla przestępców - Ostrzeżenie dla użytkowników w Irlandii

Odbiorców w Irlandii ostrzega się, że korzystając z tych usług, mogą ułatwić przestępcom dostęp do prywatnych danych, w tym informacji bankowych i osobistych.

W Irlandii rozpoczęto nową kampanię informacyjną, aby ostrzec społeczeństwo przed niebezpieczeństwami związanymi z nielegalnym przesyłaniem programów telewizyjnych i filmów.

Kampania informacyjna

Kampania „BeStreamWise” ma na celu podniesienie świadomości na temat ryzyka, jakie pojawia się podczas korzystania z nielegalnych platform, linków i urządzeń do oglądania filmów, programów telewizyjnych czy transmisji sportowych.

Odbiorców ostrzega się, że korzystając z tych usług, mogą ułatwić przestępcom dostęp do prywatnych danych, w tym informacji bankowych i osobistych.

Kampania „BeStreamWise” została uruchomiona we współpracy z grupami z branży telewizyjnej, sportowej i filmowej, w tym z Federacją Przeciw Kradzieży Praw Autorskich (FACT), Crimestoppers, Sky, Premier League i ITV.

Ostrzeżenie dla użytkowników

Ostrzega się, że nielegalne usługi przesyłania są coraz częściej obsługiwane przez zaawansowane sieci przestępcze, a użytkownicy mogą nieświadomie narazić się na oszustwa, wyłudzenia i kradzież tożsamości.

Matt Hibbert, Dyrektor ds. Przeciwdziałania Piractwu w Sky w Wielkiej Brytanii i Irlandii powiedział:

Widzimy coraz więcej dowodów na powiązania między osobami zaangażowanymi w działalność nielegalnych usług przesyłania a przestępczością zorganizowaną, a ta inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości publicznej na temat ryzyka piractwa, umożliwiając widzom zabezpieczenie się, jednocześnie ciesząc się treściami, które kochają.

Badania przeprowadzone w ramach kampanii pokazują, że 43% populacji Irlandii nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw związanych z nielegalnym przesyłaniem, pomimo że prawie jedna trzecia osób twierdzi, że oni sami lub ktoś, kogo znają, padł ofiarą oszustw, wyłudzeń lub kradzieży tożsamości w wyniku nielegalnego przesyłania.

Czytaj też: Nowa akcja Gardy – wysokie grzywny za złamanie tego prawa w Irlandii