Tragedia na drodze w Irlandii - zginęło dwoje dzieci

Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia w Irlandii.

Służby pracują na miejscu tragicznego zdarzenia, do którego doszło w piątek około godziny 16:00 w Lackan, Multyfarnham, około 11 km od Mullingar w hrabstwie Westmeath.

Tragedia w Irlandii

Z podanych przez rzecznika Gardy informacji wynika, że dwoje dzieci zginęło w wyniku pożaru samochodu osobowego. Palący się samochód zauważyli przechodnie, którzy zaalarmowali służby ratunkowe.

Matka dzieci, która doznała poważnych obrażeń, została zabrana helikopterem do szpitala w Dublinie. Z podanych informacji wynika, że na obecną chwilę jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze Gardy poinformowali, że służby ratunkowe wydobyły z wraku samochodu ciężko rannego małego chłopca. Dziecko zostało zabrane do szpitala Midlands General Hospital, jednak jego życia nie dało się uratować.

Śledztwo Gardy

W oświadczeniu Gardy poinformowano także, iż we wraku samochodu znajdowały się również zwłoki dziewczynki.

Na obecną chwilę nie są znane szczegóły tej tragedii. Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone, pracują tam policyjni technicy. Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia w Irlandii.

AKTUALIZACJA 10/09/2022:

Droga Coole Road w Lackan pozostaje dziś rano zamknięta, ponieważ śledczy próbują ustalić, co spowodowało pożar samochodu. Wynik sekcji zwłok i dowody zebrane podczas badania technicznego określą przebieg śledztwa. Śledczy będą także próbować przesłuchać matkę dzieci, jeśli pozwoli na to jej stan zdrowia.

Funkcjonariusze Gardy apelują do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje w związku z tą sprawą, o kontakt z Mullingar Garda Station pod numerem 044 938400 lub Garda Confidential Line 1800 666 11.

Artykuł może być aktualizowany