Tragedia w Irlandii - nie żyje dwóch nastolatków

Dwóch nastolatków zmarło wskutek tragicznego wypadku, do którego doszło w Irlandii.

Dwóch nastolatków zmarło po wypadku z udziałem autobusu i hulajnogi elektrycznej w Irlandii.

Wypadek w Irlandii

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 2:10 w nocy z 26 na 27 czerwca 2024 roku na R680 Cork Road w Waterford, w pobliżu Południowo-Wschodniego Uniwersytetu Technologicznego (SETU).

Na miejsce zderzenia bezwłocznie udali się funkcjonariusze Gardy, którzy stwierdzili zgon jednego z chłopców poruszających się hulajnogą elektryczną.

Drugi nastolatek, który również podróżował na tej samej hulajnodze, został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Waterford z poważnymi obrażeniami.

Niestety w czwartek w godzinach popołudniowych poinformowano, że chłopiec ten zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Kierowca autobusu nie odniósł żadnych obrażeń, a w chwili wypadku pojazd nie przewoził żadnych pasażerów. Na obecną chwilę nie wiadomo jak doszło do tej tragedii.

Techniczne badanie przeprowadzone przez śledczych Forensic Collision Investigators zostało zakończone, a droga została ponownie otwarta.

Dochodzenie Gardy

Garda apeluje o kontakt do świadków tego wypadku. Każdy użytkownik dróg, który może mieć nagranie z kamery (w tym kamery samochodowej) i poruszał się po Cork Road w Waterford między godziną 1:45 a 2:15 rano, proszony jest o udostępnienie tego nagrania śledczym Gardy.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z posterunkiem Gardy w Waterford pod numerem 051 305300 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.

Jednocześnie przypomina się, że zgodnie z niedawno wprowadzonymi przepisami, e-hulajnogi mogą być używane na irlandzkich drogach, o ile nie przekraczają prędkości 20 km/h, kierowca ma co najmniej 16 lat, a pojazd nie przewozi pasażerów ani ładunku.

Więcej: Nowy zakaz w Irlandii wchodzi w życie