Tragiczna śmierć kobiety w Irlandii - mieszkańcy wstrząśnięci

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie ataku psa na kobietę w Irlandii.

Mieszkańcy Irlandii są wstrząśnięci wobec śmierci 23-letniej kobiety, która zginęła w wyniku ataku psa.

Atak psa w Irlandii

Służby ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia w osiedlu mieszkaniowym w Fedamore, Ballyneety, w hrabstwie Limerick we wtorek około godziny 23:40.

Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało zostało przewiezione do Regionalnego Szpitala w Limerick, gdzie ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

W momencie zdarzenia na posesji nie było innych osób. Na miejscu znaleziono cztery psy, które prawdopodobnie należały do ras objętych restrykcjami. Jeden z psów został uśpiony przez funkcjonariuszy.

Każda osoba posiadająca informacje na temat tego incydentu proszona jest o kontakt z posterunkiem Gardy z Roxboro Road pod numerem (061) 214 340, linią poufną Gardy pod numerem 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.

Rasy psów w Irlandii – restrykcje

Burmistrz Limerick, Ger Mitchell, jest zszokowany śmiercią kobiety. Stwierdził, że liczba ataków psów jest niepokojąca i zasugerował, że nadszedł czas, aby ponownie przeanalizować przepisy dotyczące ras objętych restrykcjami w Irlandii i rozważyć, czy niektóre rasy psów powinny być całkowicie zakazane.

Minister ds. Ochrony Socjalnej, Heather Humphreys, w oświadczeniu powiedziała:

Jestem absolutnie zszokowana wiadomością, że kobieta zginęła w wyniku ataku psa w hrabstwie Limerick. Chciałabym wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia jej rodzinie w tym głęboko szokującym incydencie.

Minister Humphreys uważa, że potrzebne są dodatkowe działania w zakresie kontroli psów w Irlandii. W związku z tym utworzyła międzyresortową grupę, która ma przeanalizować listy ras objętych restrykcjami, zgodnie z działaniami podejmowanymi w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Prace tej grupy są już w toku.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi kontroli psów, istnieją zasady ograniczające posiadanie i kontrolę kilku ras psów, w tym amerykańskich i angielskich pit bulli, dobermanów i owczarków niemieckich.

Każdy pies z listy ras objętych restrykcjami musi być trzymany na mocnej smyczy przez osobę powyżej 16. roku życia, zawsze musi mieć w miejscach publicznych nałożony kaganiec oraz nosić obrożę z imieniem i adresem właściciela.