Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków tragicznego wypadku, do którego doszło w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków wypadku, do którego doszło w sobotę ok. godziny 10:30 w na Ballyjamesduff Road w miejscowości Rathcronan, Granard w hrabstwie Longford.

Wypadek w Irlandii

W wypadku doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierująca pojazdem 40-kilkuletnia kobieta została zabrana helikopterem do szpitala Tallaght University Hospital. Jej stan określany jest jako krytyczny.

W wyniku zdarzenia obrażenia odnieśli też trzej pasażerowie samochodu osobowego, a dwóch z nich zostało zabranych do Cavan General Hospital. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierującym pojazdem ciężarowym jest 20-kilkuletni mężczyzna. Z podanych informacji wynika, że nie odniósł on żadnych obrażeń.

Śledztwo Gardy

Droga, na której doszło do zdarzenia, została tymczasowo zamknięta, a śledczy przeprowadzili badanie techniczne miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach droga została ponownie otwarta.

Funkcjonariusze Gardy w Granard apelują o kontakt do wszystkich uczestników dróg, którzy mogą mieć informacje w związku z tym wypadkiem.

Szczególnie pomocne mogą okazać się nagrania z kamer samochodowych od kierowców, którzy poruszali się w rejonie Granard w sobotę 30 kwietnia między 10:15 a 10:45.

Kontakt z Gardą: 043 668 7660 lub 1800 666 111