Tragiczny wypadek w Irlandii - nie żyje dwuletnie dziecko

Podano wstępne ustalenia Gardy w sprawie tragicznej śmierci dwuletniej dziewczynki w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie tragicznej śmierci dwuletniej dziewczynki w Irlandii, do której doszło w środę 5 czerwca.

Tragiczna śmierć dziecka

Tuż przed godziną 17:00, Garda otrzymała zgłoszenie dotyczące małej dziewczynki, która została znaleziona nieprzytomna w swoim domu w okolicach Dungarvan w hrabstwie Waterford.

Zrozpaczona matka dziewczynki, 28-letnia mieszkanka okolicy, znalazła swoje dziecko w ciężkim stanie i natychmiast powiadomiła służby ratunkowe.

Na miejscu podjęto rozpaczliwe próby ustabilizowania stanu dziewczynki, po czym przewieziono ją do Szpitala Uniwersyteckiego w Waterford (UHW).

Pomimo wysiłków lekarzy i pielęgniarek, dziewczynka zmarła krótko po przybyciu do szpitala. Nie podejrzewa się udziału osób trzecich w tej sprawie, która została uznana za tragiczny wypadek.

Śledztwo Gardy

Dziewczynka miała siostrę bliźniaczkę, która była w domu w momencie zdarzenia. Druga dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń.

Garda szybko ustaliła, że tragedia nie miała charakteru kryminalnego, jednak oficjalna przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona.

Z podanych przez irlandzkie media wynika, że wstępnie ustalono, iż dziecko zaplątało się w sznurek od rolety okiennej.

Garda przygotowuje raport dla koronera w Waterford, a dochodzenie w sprawie tej tragedii ma odbyć się w przyszłym roku.