Trudne warunki pogodowe w Irlandii - ostrzeżenie na ten weekend

Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w Irlandii.

Met Éireann wydało aktualizację prognozy na weekend, ostrzegając przed intensywnymi opadami deszczu, lokalnymi podtopieniami i burzami.

Ostrzeżenia pogodowe

Zgodnie z najnowszymi mapami pogodowymi, trudne warunki w Irlandii przewidziano na cały ten weekend. Powodem jest utrzymujący się układ niskiego ciśnienia.

Piątek rozpoczął się słonecznymi okresami, ale wkrótce nadciągnął front opadów deszczu, które miejscami stały się bardzo intensywne.

W regionach środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej Irlandii przewidziano izolowane burze z piorunami oraz opady gradu w miarę upływu dnia.

Późnym popołudniem nad krajem przemieszczać się będzie pas bardziej uporczywego deszczu, a na wybrzeżach Irlandii piątek będzie również dość wietrzny.

Prognoza pogody w Irlandii

W nocy pojawią się okresy bez opadów, ale przeważnie będzie padać deszcz, miejscami bardzo intensywny. Najniższe temperatury wyniosą od 5 do 9 stopni Celsjusza.

Sobota zapowiada się jako gorszy z dwóch dni weekendu – choć będą nieliczne okresy suche, przeważać będą długie i intensywne opady deszczu, z możliwością wystąpienia burz przez cały dzień.

Temperatury wyniosą od 14 do 17 stopni Celsjusza, spadając w nocy do wartości między 6 a 9 stopni Celsjusza, z towarzyszącą mgłą i zamgleniami.

Opady deszczu

Niedziela przyniesie mieszane warunki pogodowe ze słonecznymi okresami w niektórych miejscach. Najwyższe temperatury wyniosą od 14 do 19 stopni Celsjusza.

Północna część kraju będzie prawdopodobnie pochmurna z przelotnymi opadami deszczu, miejscami intensywnymi, podczas gdy na południu będzie jaśniej i słoneczniej, choć również możliwe będą przelotne opady.

Prognozy Met Éireann wskazują, że na początku przyszłego tygodnia może nastąpić już poprawa pogody.