Ośrodki te otwarte zostają w kluczowym momencie szybko zmieniających się potrzeb opieki w Irlandii.

Grupa zajmująca się opieką zdrowotną, Silver Stream, otwiera trzy nowe domy opieki w Irlandii. Zatrudnienie znajdzie w nich 500 nowych osób.

Opieka zdrowotna w Irlandii

Obecnie grupa zarządza już domami opieki w Dublinie, Meath, Wicklow, Cork i Tipperary. Nowe placówki otwarte zostają w Riverstick w Cork, Duleek w Meath oraz w Dundalk w Louth.

Firma zapewnia zarówno opiekę długoterminową, rekonwalescencję, jak i opiekę paliatywną. Placówka w Riverstick będzie również przejściowym ośrodkiem opieki, we współpracy ze szpitalem HSE i Cork University.

Taoiseach Micheál Martin powiedział, że oddział opieki przejściowej – który ułatwi pacjentom opuszczającym służby ratunkowe wcześniejszy powrót do zdrowia – jest „rodzajem rozwoju, który musimy postrzegać bardziej jako jeden ze sposobów odciążenia naszych szpitali ostrych”.

Tom Finn, dyrektor generalny grupy, powiedział, że nowe domy opieki otwierane są w kluczowym momencie, zapewniając krytyczne rozwiązania dla szybko zmieniających się potrzeb opieki starszych obywateli Irlandii.

Praca w Irlandii

Do pracy w nowych domach opieki w Irlandii potrzebne są osoby wykwalifikowane w pielęgniarstwie i fizjoterapii, a także opiekunowie osób starszych, kucharze, personel sprzątający i osoby do prac konserwacyjnych.

Wszyscy nowi pracownicy otrzymają odpowiednie przeszkolenie – jak zapewnia dyrektor Finn.