Funkcjonariusze Gardy apelują o pomoc w odnalezieniu sprawcy napadu z bronią, do którego doszło w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą intensywne śledztwo w sprawie napadu z bronią, do którego doszło w czwartek 11/02/2021 ok. godziny 11:40 w Dublinie.

Niezidentyfikowany mężczyzna, ubrany w strój listonosza An Post, skierował broń w stronę pracownika transportu gotówki, który wchodził na pocztę w Crumlin Village.

Napastnik skradł pudełko z dużą sumą gotówki i zbiegł z miejsca zdarzenia na rowerze przez Windmill Road w kierunku Kildare Road w Crumlin.

Kamery miejskie zarejestrowały go po napadzie, gdy wiózł na rowerze charakterystycznie wyglądające czerwono-czarne pudełko.

Znajdujące się w kasetce banknoty zostały zabarwione na zielono, co jest standardowo stosowanym zabezpieczeniem w przypadku kradzieży pieniędzy w gotówce.

Funkcjonariusze Gardy poszukują sprawcy napadu, proszą też o zgłoszenie się osób, które w tym dniu w godzinach między 10:00 a 12:30 w pobliżu urzędu pocztowego Crumlin Village zauważyły jakąkolwiek nietypową aktywność.

Do mieszkańców Irlandii, a w szczególności do pracowników punktów sprzedaży detalicznej, apeluje się o kontakt z Gardą w przypadku natknięcia się na poplamione zielonym kolorem banknoty.

Kierowcy, którzy mogą mieć sprawcę napadu zarejestrowanego przez kamerkę samochodową, proszeni są o kontakt z Crumlin Garda Station pod numerem 01 666 6200, lub z Garda Confidential Line pod numerem 1800 666 111.