Tysiące euro odszkodowania dla kierowcy w Irlandii - kolizji nie było

Sąd w Irlandii ma zdecydować w bardzo nietypowej sprawie o odszkodowanie.

Kobieta, która twierdzi, że została ranna w wyniku gwałtownego hamowania z winy innego kierowcy, złożyła pozew o odszkodowanie.

Odszkodowanie w Irlandii

Cywilny Sąd Okręgowy w Dublinie zalecił przeprowadzenie szczegółowych badań w celu ustalenia, czy kiedykolwiek miała miejsce podobna sprawa w Irlandii.

Podczas wstępnej rozprawy poinformowano, że kobieta jechała drogą M50, kiedy „niedbała jazda” innej kierującej zmusiła ją do „nagłego i gwałtownego” hamowania, aby uniknąć kolizji.

Powódka twierdzi, że ten ostry manewr skutkował uszkodzeniem przez nią kręgów szyjnych i na tej podstawie domaga się od pozwanej odszkodowania w kwocie 60 000 euro.

Jednak w raporcie lekarza, który przeprowadził badanie na zlecenie obrony pozwanej ujawniono, że powódka miała wcześniejszy problem zwyrodnieniowy szyi przed incydentem na M50.

Sąd w Irlandii

Adwokaci obu stron poinformowali, że w imieniu sądu przeprowadzą dalsze badania w odniesieniu do istnienia przepisów prawa lub ich braku w sprawie tak niezwykłego przypadku obrażeń bez bezpośredniego wpływu.

Sprawa została odroczona do przyszłego miesiąca, kiedy pisemne wnioski od prawników zostaną złożone w sądzie.