Ukradł samochód z dzieckiem w środku - szokujące sceny w Dublinie

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w północnej części Dublina.

Znane są szczegóły szokującego zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę 21 sierpnia tuż po godzinie 19:00 przy St. Attracta Road w Cabra w Dublinie.

Kradzież samochodu

Z podanych przez Gardę informacji wynika, że młode małżeństwo z dwójką dzieci szykowało się na wyjazd z domu.

W zaparkowanym na podjeździe samochodzie znajdowały się już ich dzieci – siedmioletni syn i dziewięciomiesięczna córka.

Samochód miał włączony silnik, lecz rodzice wrócili się na chwilę do domu. Wkrótce przybiegł do nich spanikowany syn krzycząc, że ktoś odjechał ich samochodem.

Zszokowani rodzice wybiegli na ulicę i zobaczyli oddalający się samochód z ich córką w środku. Sytuacja wzbudziła ogromne zainteresowanie świadków, wiele osób zaczęło dzwonić na Gardę.

Przejeżdżająca obok dziewczyna zabrała spanikowanych rodziców z ulicy i usiłowała gonić mężczyznę, który ukradł ich samochód. Sama jednak jest początkującym kierowcą i mimo usilnych starań nie była w stanie dogonić sprawcy tego szokującego incydentu.

W tym czasie złodziej zorientował się, że na tylnym siedzeniu znajduje się niemowlę. Zatrzymał samochód i wysadził dziewczynkę na chodnik przy Fassaugh Road, w pobliżu kilku kobiet, które tam wtedy prowadziły rozmowę.

Mężczyzna natychmiast odjechał, a zaskoczone tym widokiem kobiety bezwłocznie przybiegły do dziecka i zawiadomiły Gardę. Niedługo potem dziewczynka została zwrócona zrozpaczonym rodzicom. Szczęśliwie nie ucierpiała w tym szokującym zdarzeniu.

Śledztwo Gardy

Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli pościg za sprawcą kradzieży. Okazał się nim 45-letni mężczyzna, który w czasie zdarzenia przebywał na zwolnieniu warunkowym.

Sprawca kradzieży znany jest stróżom prawa od wielu lat, ponieważ ma w swojej kartotece liczne wyroki związane z przemysłem narkotykowym i z włamaniami w Irlandii.

W czwartek 25 sierpnia poinformowano, że mężczyzna został aresztowany i jest przesłuchiwany na posterunku Gardy w Mountjoy. Wkrótce mają mu zostać postawione zarzuty.