Rodzina, która wynajęła dom w Irlandii, odkryła ukrytą kamerę, którą zainstalował tam właściciel domu.

Rodzina, która skorzystała z usług znanego serwisu Airbnb, wynajęła dom w miejscowości Cork w Irlandii. Mąż, który jest pracownikiem IT, przeskanował sieć WIFI. Odkrył on, że w domu została zainstalowana ukryta kamera, którą odnaleziono w czujniku dymu w salonie.

Ukryta kamera w wynajmowanym domu w Irlandii

Po wykryciu ukrytej kamery w wynajętym domu w Irlandii małżeństwo skontaktowało się niezwłocznie z jego właścicielem. Poinformował on, że zainstalował tylko jedną ukrytą kamerę w salonie. Rodzina postanowiła niezwłocznie opuścić wynajęty dom i przenieść się do hotelu.

Odpowiedź serwisu Airbnb

Sprawa została zgłoszona do serwisu Airbnb, z którego skorzystało małżeństwo z dziećmi. Niestety na początku nie uzyskali oni wystarczającej pomocy od Airbnb. Publikacja informacji o sprawie ukrytej kamery na Facebook wywoła ogólne oburzenie internautów i dyskusję na ten temat.

Kierownictwo Airbnb po fali krytyki zareagowało wykreśleniem mieszkania ze swojego serwisu. Poinformowano również, że regulamin zabrania instalowania jakichkolwiek ukrytych kamer. Małżeństwo otrzymało zwrot pieniędzy.

Komisja Ochrony Danych przekazała informację, że będzie prosić serwis Airbnb o dalsze wyjaśnienia w tej sprawie.