Ułatwienia na lotnisku w Irlandii - jest jeden haczyk

Pasażerowie lotniska w Irlandii korzystają już z systemu „nowej generacji”.

Pasażerowie lotniska w Irlandii już nie muszą wyciągać płynów i laptopów z bagaży podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa.

Lotnisko w Irlandii

Lotnisko Ireland West (Knock Airport) wprowadziło właśnie „system skanowania bagażu kabinowego nowej generacji”.

Nowy, w pełni funkcjonalny system obejmuje dwa skanery bezpieczeństwa oraz systemy EDS (Explosive Detection Systems) do bagażu kabinowego z technologią rentgenowską C3.

Podobne technologie są już zastosowane na lotnisku Shannon i stopniowo są też wdrażane na lotnisku w Dublinie.

Przedstawiciele Ireland West podkreślają, że nowe urządzenia „łagodzą dyskomfort pasażerów” i dodatkowo „przyspieszą obsługę kolejek”, które obecnie trwają średnio od dwóch do ośmiu minut.

Dzięki nowemu systemowi wszystkie płyny, żele, aerozole, kremy, pasty, jedzenie dla niemowląt, leki i specjalistyczne produkty dietetyczne, które wcześniej trzeba było umieszczać w przeźroczystych, zamkniętych workach foliowych i prezentować osobno od bagażu podręcznego, teraz mogą pozostać spakowane w bagażu podręcznym.

Dodatkowo, elektroniczne urządzenia, takie jak laptopy i tablety, mogą pozostać w bagażu podręcznym, a zautomatyzowany system zwrotu tacki zmniejsza fizyczną pracę obsługi.

Ostrzeżenie dla pasażerów

Chociaż podobne technologie są wprowadzane na lotniskach na całym świecie, większość z nich nadal korzysta z tradycyjnych skanerów.

To oznacza, że pasażerowie nie powinni zakładać, że mogą podróżować z płynami o pojemności większej niż 100 ml w swoim bagażu podręcznym podczas podróży powrotnej na lotnisko Ireland West.

Nowości te wprowadzono w kontekście największego zimowego rozkładu lotów w historii lotniska Knock, z 86 lotami tygodniowo do 11 miejsc, obejmując cotygodniowe połączenia Ryanair na Lanzarote i Teneryfę.