Ulewy, powodzie i silny wiatr - alerty pogodowe dla całej Irlandii

Meteorolodzy w Irlandii zapowiadają bardzo mokry początek weekendu.

To będzie bardzo mokry początek weekendu, jak twierdzą meteorolodzy z Met Éireann, którzy wydali ostrzeżenia pogodowe dla całej Irlandii.

Alerty pogodowe w Irlandii

Prognozowane są ulewy z burzowymi opadami deszczu, z możliwością wystąpienia lokalnych podtopień oraz utrudnień w ruchu drogowym.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi wprowadzono alerty ostrzegawcze. Alerty mogą zostać przedłużone, ich status może też ulec zmianie.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Carlow, Kilkenny, Laois, Offaly, Wexford, Munster, Galway

Od: piątku 18 sierpnia od godziny 14:00
Do: soboty 19 sierpnia do godziny 03:00

Przewiduje się ulewne opady deszczu, lokalnie możliwe jest wystąpienie powodzi. Kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami na drogach.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Cavan, Donegal, Monaghan, Dublin, Kildare, Longford, Louth, Meath, Westmeath, Wicklow, Leitrim, Mayo, Roscommon, Sligo

Od: piątku 18 sierpnia od godziny 17:00
Do: soboty 19 sierpnia do godziny 06:00

Przewiduje się ulewne opady deszczu, lokalnie możliwe jest wystąpienie powodzi. Kierowcy powinni się liczyć z utrudnieniami na drogach.

Ze względu na silny wiatr możliwe jest wystąpienie wzburzonych i przelewających się fal na wschodnich wybrzeżach.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Munster i Leinster

Od: piątku 18 sierpnia od godziny 21:00
Do: soboty 19 sierpnia do godziny 06:00

Bardzo wietrznie z wiatrami południowo-wschodnimi, skręcającymi na południowy zachód w porywach do 110 km/h, silniejszymi na odsłoniętych wybrzeżach i wzgórzach.

Potencjalne skutki: uszkodzenia konstrukcji tymczasowych, przerwy w dostawie prądu i zakłócenia w podróży.

Prognoza pogody w Irlandii

Według Met Éireann w sobotę i niedzielę pojawi się mieszanka słońca i przelotnych opadów deszczu. Lokalnie wystąpią ulewy, zwłaszcza w rejonie południowego wybrzeża.

Ciepło w słońcu, zwłaszcza dalej na wschód, gdzie przeważnie będzie sucho. Najwyższe temperatury od 18 do 23 stopni Celsjusza. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, miejscami silniejszy.