Upały w Irlandii - nieoczekiwana zmiana pogody

Zgodnie z prognozami Met Éireann, można się spodziewać znaczącego wzrostu temperatur w Irlandii.

Majowy Bank Holiday w Irlandii rozpoczął się chłodno i deszczowo, ale już niedługo, zgodnie z prognozami Met Éireann, można oczekiwać letnich temperatur i słonecznej aury.

Lato w Irlandii

Poniedziałek przyniósł typowo irlandzką pogodę — pochmurne niebo i przelotne deszcze, które były szczególnie uciążliwe dla mieszkańców niektórych rejonów kraju.

Chociaż dzień rozpoczął się od zamglonych poranków i przelotnych opadów, to po południu pojawiły się większe przejaśnienia, z temperaturami osiągającymi do 17 stopni Celsjusza.

Met Éireann przewiduje, że wtorek przyniesie większą ulgę z przeważnie słoneczną pogodą i maksymalnymi temperaturami osiągającymi do 20 stopni Celsjusza.

Podobna aura ma utrzymać się również w środę, chociaż zachodnie i północno-zachodnie regiony kraju mogą spodziewać się nieco deszczu i mżawki.

Upał w Irlandii

Zmiana pogody nastąpi w drugiej połowie tygodnia, kiedy to wysokie ciśnienie zdominuje warunki atmosferyczne, przynosząc w końcu oczekiwane letnie warunki.

Już w piątek temperatura ma osiągnąć nawet 21 stopni Celsjusza, a na większym obszarze kraju ma być słonecznie i sucho.

Jeśli chodzi o weekend, to według Met Éireann, w niedzielę będzie kolejny bardzo ciepły dzień z przebłyskami słońca, po którym od zachodu zrobi się chłodniej i możliwe już będą przelotne opady deszczu.