Koniec roku to czas, w którym mieszkańcy Irlandii zaczynają planowanie kolejnego urlopu.

Na horyzoncie mamy Nowy Rok, a wraz z nim pojawiają plany na spędzenie kolejnego urlopu. Pierwsze dni wolne od pracy będą już na początku stycznia, ponieważ poniedziałek 3 stycznia to Bank Holiday.

Urlop w Irlandii

Podczas planowania kolejnego urlopu pomocny może być kalendarz wszystkich dni ustawowo wolnych od pracy czyli Bank Holiday oraz Public Holiday.

Łącząc ustawowe dni wolne, dodatkowe dni wolne według uznania pracodawcy, urlop oraz weekendy można znacznie wydłużyć swój urlop w Irlandii.

Dni wolne od pracy w Irlandii w 2022 roku

01/01 – New Years Day (sobota)
03/01 – Bank Holiday (poniedziałek)
17/03 – St. Patrick’s Day (czwartek)
18/04 – Easter Monday
02/05 – May Day (poniedziałek)
06/06 – June Bank Holiday (poniedziałek)
01/08 – August Bank Holiday (poniedziałek)
31/10 – October Bank Holiday (poniedziałek)
25/12 – Christmas Day (niedziela)
26/12 – St. Stephen’s Day (poniedziałek)

W tym roku pierwszy Bank Holiday przypada w poniedziałek 3 stycznia, ponieważ Nowy Rok wypada w sobotę. Biorąc 4 dni urlopu (od wtorku do piątku), można zyskać w sumie 9 dni wolnego.

W 2022 roku Boże Narodzenie przypada w niedzielę, co oznacza, że opóźniony Bank Holiday prawdopodobnie przypadnie we wtorek 27 grudnia.

Dodatkowy Bank Holiday w Irlandii

Od kilku miesięcy trwają dyskusje nad wprowadzeniem dodatkowego jednorazowego dnia Bank Holiday w Irlandii. Ma to być wyraz wdzięczności dla mieszkańców kraju za ich poświęcenie przez ostatnie dwa lata.

Wytypowano dwie ewentualne daty – okolice 1 lutego bądź 17 marca. Jednak rząd do tej pory wstrzymuje się z potwierdzeniem konkretnej daty – z powodu aktualnej sytuacji w Irlandii.