Uwaga! Duży spadek temperatur w Irlandii

Met Éireann ostrzega o spadku temperatur i przymrozkach w Irlandii.

Ten weekend przyniesie mieszkańcom Irlandii prawdziwie zimowy krajobraz, z prognozami spadku temperatur poniżej zera.

Zima w Irlandii

Jak zapowiada Met Éireann, to będzie mroźny weekend, a początek przyszłego tygodnia zapowiada się równie zimny. Zgodnie z najnowszą prognozą meteorologów, przewidziane są głównie suche warunki pogodowe, jednak zimno da się we znaki.

Met Éireann ostrzega przed nadchodzącym mrozem, który obniży temperatury do -3°C. Wraz z przymrozkami i lodem, mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się chłodnych nocy i słonecznych dni.

Met Éireann podkreśla, że dominujące wysokie ciśnienie sprawi, iż weekend i początek przyszłego tygodnia będą głównie suche, ale zimne, szczególnie w nocy.

Prognoza pogody w Irlandii

Piątek zapowiada się jako „jasny, chłodny dzień ze słońcem i opadami”, z większością opadów nad zachodnią połową kraju.

Temperatury w ciągu dnia osiągną od 6 do 8 stopni Celsjusza, natomiast nocą spadną do -2 stopni Celsjusza. Noc z piątku na sobotę będzie sucha i jasna, z izolowanymi opadami.

Sobota również przyniesie suche i słoneczne warunki, po rozproszeniu utrzymującej się mgły. Najwyższe temperatury w ciągu dnia wyniosą od 5 do 8 stopni Celsjusza. Noc z soboty na niedzielę będzie zimna i mroźna, z temperaturami spadającymi do -3 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie więcej chłodu i przymrozku, z utrzymującą się mgłą w głębi lądu, ale również będzie słoneczna. Najwyższe temperatury osiągną 3 do 6 stopni Celsjusza, a nocne spadną do -3 stopni Celsjusza.

Prognozy na początek przyszłego tygodnia również zapowiadają zimno, ale głównie suche warunki z „mieszaniną chmur i przejaśnień po rozproszeniu mgły”. Nocne temperatury będą bardzo niskie z ostrym przymrozkiem i gołoledzią na drogach.