Mieszkańcy Irlandii powinni być czujni wobec najnowszych działań osób odpowiedzialnych za kradzieże pieniędzy z kont bankowych.

Konta bankowe części mieszkańców Irlandii narażone są na przejęcie przez grupę hakerów. Złodzieje stosują unikatowe metody w celu wyłudzenia numerów kart.

Tym razem na celowniku hakerów znaleźli się użytkownicy platformy Netflix. Fałszywe e-maile, pochodzące rzekomo od Netflix, były rozsyłane od poniedziałku.

W wiadomościach zawarta jest prośba o aktualizację szczegółów płatności, co na pierwszy rzut oka może nie wzbudzać podejrzeń u użytkowników tej platformy streamingowej. Metoda oszustwa jest „bardziej wiarygodna”, ponieważ klienci często otrzymują wiadomości od Netflix, jeśli ich karty płatnicze używane do miesięcznych opłat wygasły.

Treść fałszywej wiadomości:

Przepraszamy za przerwę, ale mamy problem z autoryzacją Twojej karty kredytowej. Odwiedź witrynę www.netflix.com/youraccountpayment, aby ponownie wprowadzić informacje o płatności lub użyć innej metody płatności. Po zakończeniu spróbujemy ponownie zweryfikować Twoje konto. Jeśli nadal nie działa, będziesz musiał skontaktować się ze swoim bankiem.

W e-mailu zawarty jest link przekierowujący do fałszywej strony internetowej, gdzie klienci proszeni są o zaktualizowanie szczegółów płatności z powodu problemów z przetwarzaniem ich kart.

Klienci powinni pamiętać, że adres internetowy w legalnej witrynie rozpocznie się od https://www.netflix.com i zawiera symbol kłódki. Adresy internetowe fałszywych kont powinny być łatwiejsze do zidentyfikowania, ponieważ większość z nich nie zawiera symbolu kłódki.

Osoby, których konta bankowe zostały już w ten sposób przejęte przez hakerów, proszone są o bezzwłoczny kontakt z bankiem lub firmą obsługującą karty kredytowe.