Uwaga na nową metodę oszustów w Irlandii! Można stracić pieniądze

Po raz kolejny mieszkańcy Irlandii narażeni są na utratę pieniędzy przez działalność oszustów.

Pasażerowie korzystający z transportu publicznego w Irlandii powinni zachować ostrożność w obliczu nowej próby oszustwa.

Próba oszustwa w Irlandii

Przedstawiciele Irish Rail ostrzegają pasażerów przed fałszywymi kontrolerami biletów wystawiającymi mandaty. W swoim komunikacie Iarnród Éireann podkreślił, że kolej nie ma żadnego związku z oszustami.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba doniesień o fałszywych kontrolerach, którzy noszą kamizelki odblaskowe inne niż Irish Rail, udając członków Roads Policing Unit.

W oświadczeniu napisano:

Pasażerów informuje się, że na pokładzie linii Northern Commuter / DART znajdują się osoby noszące kamizelki odblaskowe inne niż Irishrail i podszywające się pod członków RPU.

W komunikacie irlandzkiej kolei zaapelowano, by pasażerowie potwierdzali tożsamość każdego, kto prosi o okazanie biletu lub pieniądze „na grzywnę” za brak ważnego biletu na przejazd.

Mandat w Irlandii

Pasażerowie podróżujący bez biletów to ciągły problem dla Irish Rail, skutkujący potencjalną stratą tysięcy euro dla usług kolei. Każdy, kto nie jest w stanie okazać biletu uprawnionemu kontrolerowi biletów, może otrzymać prawnie wiążące wezwanie do zapłaty.

Aby uniknąć stawienia się przed sądem i ewentualnego wyroku skazującego, pasażerowie bez biletu mogą być zmuszeni do zapłacenia grzywny w wysokości 100 euro, a także niezapłaconej opłaty za przejazd.