Uwaga na silne porywy wiatru - alert dla mieszkańców Irlandii

Meteorolodzy zapowiadają bardzo niespokojne warunki pogodowe w Irlandii.

Instytut meteorologiczny Met Éireann ostrzega mieszkańców przed bardzo niespokojnymi warunkami pogodowymi. W ten weekend, a także w przyszłym tygodniu Irlandia znajdować się będzie pod silnym wpływem układu niskiego ciśnienia.

Alert pogodowy

W sobotę wiatr będzie silny, z coraz większymi porywami. W ciągu dnia z zachodu przemieszczać się będzie front deszczu, miejscami wystąpią bardzo intensywne opady. Możliwe są też gradobicia.

W związku z trudnymi warunkami dla części kraju wprowadzono alert pogodowy. Alert może zostać zaktualizowany, jego status może też ulec zmianie.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Kerry, Clare, Galway, Mayo i Donegal

Od: soboty 7 stycznia od godziny 10:00
Do: niedzieli 8 stycznia do godziny 08:00

Wiatry południowe, skręcające na południowy zachód, będą bardzo silne i porywiste, szczególnie w rejonie nadbrzeżnym, z możliwym miejscowym zalaniem przez wzburzone fale.

Prognoza pogody

W niedzielę rano wiatr nadal będzie silny i porywisty, zwłaszcza w rejonie nadmorskich hrabstw Atlantyku, jak wskazuje prognoza pogody. W ciągu dnia we wschodniej części Irlandii okresy nasłonecznienia przeplatać się będą z okresami przelotnych opadów deszczu.

Według Met Éireann na początku przyszłego tygodnia frontalny system deszczu i porywistego wiatru nadal będzie roztaczał się nad obszarem całego kraju. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.