Mieszkańcy Irlandii coraz cześciej wzywają profesjonalne firmy do pozbycia się szkodników.

Jak co roku o tej porze w irlandzkich domach pojawiają się owady, które mogą spowodować znaczne zniszczenia poprzez swoje nietypowe nawyki żywieniowe.

Owady w domach w Irlandii

Według ekspertów do spraw zwalczania insektów, wiosna to pora roku, kiedy mole zaczynają się rozmnażać i stają się „bardziej aktywne”.

Żywiąc się mogą tworzyć dziury w materiałach jak odzież, koce, zasłony, dywany czy tapicerka. Ten gatunek ćmy nierzadko chowa się w nieużywanych pomieszczeniach, w szafach czy pod materacem łóżka.

To najlepszy czas, aby uniknąć rozgoszczenia się tych owadów w domach. Mieszkańcy powinni rozpocząć gruntowne porządki wiosenne, aby usunąć ewentualne gniazda moli.

Eksperci zwalczający te insekty zalecają też:

  • regularne odkurzanie dywanów i tapicerki meblowej, a także sprzątanie szaf, aby usunąć ewentualne jaja i larwy tych owadów
  • ubrania przechowywane w szafie powinny być czyste – zabrudzone przyciągają mole
  • odzież przechowywana w szafie przez dłuższy czas (garnitury, suknie) powinna być zapakowana w osobnych pokrowcach
  • okna powinny być zabezpieczone moskitierą, aby zapobiec przedostawaniu się moli do środka domu

Jeśli podjęte środki okażą się niewystarczające, można wtedy skorzystać z profesjonalnej pomocy jednej z firm zajmujących się zwalczaniem tych owadów.

Według przedstawicieli firmy Rentokil w ostatnich 12 miesiącach najwięcej wezwań o pomoc w zwalczeniu owadów pochodziło z hrabstw Dublin, Cork i Donegal.