Uwaga na to ogłoszenie! Ostrzeżenie dla pasażerów Irlandii

Przedstawiciele lotniska w Irlandii wydali ostrzeżenie w mediach społecznościowych.

Przedstawiciele lotniska w Dublinie ostrzegają pasażerów, aby nie dali się nabrać na fałszywe ogłoszenie, które pojawia się na platformie Facebook.

Zagubiony bagaż w Irlandii

Ogłoszenie opisane jest jako bardzo wiarygodne, a w jego treści pojawia się informacja, że co trzy miesiące lotnisko w Dublinie wyprzedaje nieodebrany bagaż za jedyne 2 euro.

Pod ogłoszeniem znajduje się nawet kilka komentarzy z pozornie zadowolonymi klientami oraz udawane pytania potencjalnych nabywców.

DAA potwierdza, że nie istnieje coś takiego jak „wyprzedaże zagubionego bagażu” i ostrzega, aby mieszkańcy nie przekazywali żadnych danych osobowych.

Zasugerowano również, by każdy, kto natrafi na takie konta, zgłosił je do Meta w celu usunięcia.

Informuje się także, iż podczas odbierania zagubionego bagażu wymagany jest ważny dokument tożsamości oraz pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 10 euro.

Lotnisko w Dublinie

Tymczasem podczas nadchodzącego długiego weekendu przewidywanych jest około 405 000 pasażerów podróżujących przez lotnisko w Dublinie.

Oczekuje się, że piątek będzie najbardziej obleganym dniem, z przewidywaną liczbą 109 000 pasażerów przybywających i odlatujących z lotniska w Dublinie, z nieco poniżej 60 000 osób wyjeżdżających w ciągu dnia.

Pasażerom podróżującym w tym intensywnym okresie zaleca się przybycie do terminalu odlotu na dwie godziny przed lotem krótkodystansowym i trzy godziny przed lotem długodystansowym.

W nadchodzący weekend zapotrzebowanie na miejsca parkingowe na lotnisku jest duże, dlatego zaleca się pasażerom dokonanie rezerwacji online przed podróżą.

Zachęca się również pasażerów do rozważenia alternatywnych sposobów podróżowania do i z lotniska, w tym autobusem, taksówką lub inną formą dowozu na lotnisko.

Wskazówki dla pasażerów

Lotnisko w Dublinie zaleca pasażerom, aby przygotowali się do kontroli bezpieczeństwa z wyprzedzeniem i by po odprawie udali się bezpośrednio do strefy kontroli bezpieczeństwa pasażerów, aby zapewnić jak najbardziej płynną podróż.

Pomimo rozpoczęcia wprowadzania nowych, ulepszonych skanerów C3 w terminalach 1 i 2, zasady dotyczące płynów pozostają takie same, a pasażerowie muszą nadal przygotowywać się do kontroli bezpieczeństwa w normalny sposób.

Aby przygotować się do procesu kontroli bezpieczeństwa, pasażerowie powinni zapoznać się z praktycznymi wskazówkami i poradami na stronie internetowej lotniska w Dublinie.

Przypomina się podróżnym, że przepisy bezpieczeństwa Unii Europejskiej stanowią, iż płyny powyżej 100 ml nie mogą być przewożone przez strefę kontroli bezpieczeństwa.

Dozwolone są płyny poniżej 100 ml, które powinny być umieszczone w jednym przezroczystym, zamykanym woreczku o wymiarach nie większych niż 20 cm x 20 cm. Istnieją wyjątki dla leków i żywności dla niemowląt.

Pasażerom zaleca się sprawdzenie, z którego terminala odlatuje ich lot przed przybyciem na lotnisko.

Więcej: dublinairport.com