Uwaga na ulewy w Irlandii - ostrzeżenie pogodowe dla mieszkańców1

Synoptycy przewidują dla Irlandii kolejny weekend z trudnymi warunkami pogodowymi.

Synoptycy w Irlandii przewidują kolejny weekend z opadami deszczu i wietrznymi warunkami pogodowymi.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

W związku z tymi utrudnieniami meteorolodzy z Met Éireann wydali żółte ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu dla części kraju.

Alert pogodowy może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Dublin, Louth, Meath, Wicklow

Od: piątku 5 lipca od godziny 22:00
Do: soboty 6 lipca do godziny 06:00

Instytut meteorologiczny Met Éireann apeluje do mieszkańców o przygotowanie się na intensywne opady deszczu i lokalne podtopienia.

Prognoza pogody

Piątkowy poranek będzie przeważnie suchy, zanim z zachodu nadejdzie front opadów. Met Éireann ostrzega, że niektóre z nich będą intensywne, z możliwością izolowanych burz i gradu.

Temperatury w piątek będą wynosić od 14 do 17 stopni Celsjusza. Wieczorem wschodnie hrabstwa, takie jak Dublin, Louth, Meath i Wicklow, mogą spodziewać się lokalnych podtopień i intensywnych burz.

W piątkową noc przewidywane są dalsze intensywne przelotne opady, które będą się łączyć z dłuższymi okresami deszczu nad północnymi i wschodnimi regionami, co może prowadzić do lokalnych podtopień. Temperatury spadną do 6-9 stopni Celsjusza, jak przewidują meteorolodzy.

Pogoda w Irlandii

Sobotni poranek rozpocznie się od chmur i deszczu utrzymujących się na wschodzie, podczas gdy w innych częściach kraju początek dnia będzie przeważnie suchy z przejaśnieniami.

Niemniej jednak, przelotne opady pojawią się na północy i zachodzie, rozprzestrzeniając się na inne obszary w ciągu popołudnia i wieczora.

Temperatury będą wahać się między 13 a 17 stopni Celsjusza. W sobotnią noc spodziewane są przejaśnienia i przelotne opady, z temperaturami spadającymi do 5-9 stopni Celsjusza.

W niedzielę, 7 lipca, prognozowane są kolejne przelotne opady, które będą intensywne w północnej części kraju. Maksymalne temperatury wyniosą od 16 do 17 stopni Celsjusza.

Przelotne opady staną się bardziej izolowane i zanikną wcześnie, pozostawiając przeważnie suchą noc z przejaśnieniami – najniższe temperatury od 5 do 9 stopni przy lekkim północno-wschodnim wietrze, według Met Éireann.

W poniedziałek rano od południa kraju nasilać się będą chmury i deszcz, w ciągu dnia przesuwając się na północ. Najwyższe temperatury od 14 do 19 stopni Celsjusza przy lekkim wschodnim wietrze.