Uwaga na zakłócenia w dostawach wody pitnej w Irlandii

Dziesiątki tysięcy mieszkańców Irlandii zostanie objętych specjalną procedurą.

Trwa spór pracowników sieci wodociągowych z lokalnymi władzami w Irlandii. Akcję strajkową od kilku tygodni prowadzą członkowie związku zawodowego Unite.

Dostawy wody pitnej w Irlandii

Związek domaga się zagwarantowania, że pracownicy wodociągów przenoszący się z władz lokalnych do Uisce Eireann (dawn. Irish Water) zachowają swój status w sektorze usług publicznych.

W związku z potencjalnymi zakłóceniami w systemie wodociągowym w kolejnych dniach dziesiątki tysięcy ludzi zostanie objętych specjalną procedurą.

W swoim komunikacie Uisce Éireann ostrzega, że ponad 160 000 domów zaopatrywanych przez Zakłady Uzdatniania Wody Adamstown, Stradbally i Ballylaneen może mieć problemy z zaopatrzeniem w wodę.

Uisce Eireann zaleca mieszkańcom rejonu, którego dotyczy ostrzeżenie, aby używać wyłącznie wody gotowanej do spożywania, przygotowania jedzenia, robienia lodu, rozcieńczania napojów i mycia zębów.

Ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii

Firma poinformowała, że zapobiegawcze zalecenia dotyczące gotowania wody zostają wprowadzone od północy w nocy z wtorku na środę.

Ostrzeżenie dotyczy ok. 164 205 klientów mieszkających w Waterford City, Tramore, Dunmore East, Passage East, Crooke, Faithlegg, Cheekpoint, Stradbally, Ballylaneen, Kill, Bonmahon, Kilmeaden/Butlerstown, Ballyduff.

Podobne ostrzeżenie dotyczy również klientów zakładu Carrick an Suir (Crotty Lake) na obszarze Carrickbeg Area, Abbey Hill, Mass Road, Brookdale, Saint Mollerans, Connolly Park, Castlecourt, Waterford Road, Mothal Road, Sweet Auburn, Manor Close, Woodland Heights i na północ od rzeki Suir; Hazel Close, Oak Drive, Beech Avenue, Sycamore Close, Mount Saint Nicholas, Greenhills i okolic; oraz na obszarze Joanstown w hrabstwie Waterford.

Więcej: water.ie