Uwaga na załamanie pogody w Irlandii - alert dla mieszkańców

Meteorolodzy w Irlandii wprowadzili alert ostrzegawczy dla mieszkańców kraju.

Ten tydzień przyniesie ze sobą zmienne warunki pogodowe w Irlandii, w tym intensywne opady deszczu. Meteorolodzy z Met Éireann wydali alert ostrzegawczy dla części kraju.

Alert ostrzegawczy w Irlandii

Zaleca się śledzenie aktualizacji ostrzeżeń oraz podjęcie niezbędnych środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim w obliczu potencjalnych zagrożeń.

Początkowo alert miał obowiązywać od poniedziałku przez 24 godziny, jednak wskutek załamania pogody meteorolodzy zdecydowali się przedłużyć ostrzeżenie dla zagrożonych rejonów kraju.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Cork i Kerry

Od: poniedziałku 11 marca od godziny 15:00
Do: środy 13 marca do godziny 09:00

Alert dotyczy intensywnych opadów deszczu przy silnym wietrze i wysokich przypływach. Możliwe skutki to przelewanie się fal oraz lokalne powodzie.

Mieszkańcom przybrzeżnych obszarów zaleca się podjęcie środków ostrożności. Dodatkowo, całe wybrzeże Cork objęte jest ostrzeżeniem dla małych jednostek pływających z powodu przewidywanych „wiatrów cyklonowych” mogących osiągnąć co najmniej siłę 6 w skali Beauforta.

Prognoza pogody w Irlandii

We wtorek wieczorem spodziewane są bardziej intensywne opady, które przemieszczą się na południowy wschód i staną się słabsze.

Środa przyniesie stopniowe przejaśnienia, choć wieczorem na południe kraju powróci deszcz.

Czwartek i piątek pozostaną przeważnie pochmurne, z możliwością przelotnych opadów deszczu, choć piątek może przynieść pewne przejaśnienia i okresy słoneczne.

Przyszły weekend w Irlandii ma być niespokojny, z deszczem i wiatrem, jak wynika z obecnej prognozy pogody.