Uwaga! Produkt pilnie wycofany ze sprzedaży w Irlandii

Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała pilny komunikat o wycofaniu z rynku popularnego produktu dziecięcego.

Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów (CCPC) wydała pilny komunikat o wycofaniu z rynku popularnego produktu dziecięcego ze względów bezpieczeństwa.

Wycofany produkt

Konsumentów ostrzega się, aby zaprzestali używania huśtawki Playtive 3 w 1 marki Lidl Irlandia, ponieważ stanowi ona ryzyko urazów.

Siedzisko huśtawki może niekontrolowanie przechylać się do przodu lub do tyłu, co może spowodować upadek dziecka z huśtawki, prowadząc do urazów w postaci możliwych złamań i wstrząśnienia mózgu.

Szczegóły wycofano produktu:

  • marka Playtive,
  • numer artykułu 388000_2104.
  • model, numer partii i kod kreskowy są nieznane

W Irlandii sprzedano około 738 sztuk tych huśtawek. Osoby, które zakupiły wymieniony w komunikacie produkt, proszone są natychmiastowe zaprzestanie jego użytkowania.

Towar można zwrócić do dowolnego sklepu Lidl w celu otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy. Nie ma konieczności okazywania paragonu.

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji, proszone są o kontakt z zespołem obsługi klienta Lidla pod numerem 01 920 3010.

Ostrzeżenie dla klientów

Komisja Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała też pilny komunikat o wycofaniu ze sprzedaży popularnej wtyczki podróżnej.

Konsumentów ostrzega się, aby ze względów bezpieczeństwa natychmiast zaprzestali używania wtyczek podróżnych TAVUK MasterPlug.

Wymienione produkty zostały wyprodukowane w latach 2019–2023 i zostały wycofane z rynku ze względu na ryzyko porażenia prądem.

Klienci powinni zaprzestać używania produktu i zwrócić go do miejsca zakupu, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

W Republice Irlandii sprzedano około 43 500 takich produktów, które były dostępne w różnych sklepach detalicznych.

Więcej komunikatów o wycofanych produktach znajduje się na stronie ccpc.ie.