Uwaga! Ważne informacje dla podróżujących z lotniska w Irlandii

Przedstawiciele irlandzkiego lotniska zapewniają, że działania te nie będą miały wpływu na operacje lotnicze.

Przedstawiciele zarządu lotniska w Dublinie (DAA) opublikowali ważne informacje dla podróżnych.

Lotnisko w Dublinie

Już w tym tygodniu odbędą się ćwiczenia awaryjne, których celem jest przetestowanie zdolności lotniska i służb ratowniczych do reagowania na poważne incydenty.

Ćwiczenia te są wymagane zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i odbywają się co pół roku. Termin ćwiczeń został wyznaczony na czwartek 28 września, między godziną 11:00 a 13:00.

W ćwiczeniach wezmą udział linie lotnicze działające na lotnisku w Dublinie, Irlandzki Urząd Lotnictwa, Garda Siochána, Brygada Pożarna w Dublinie, Narodowa Służba Ambulansowa, Jednostka Badania Wypadków Lotniczych oraz Health Services Executive.

Ćwiczenia te skupią się na przetestowaniu reakcji tych agencji na potencjalne sytuacje awaryjne, jakie mogą zaistnieć na lotnisku.

Dublin Airport

Przedstawiciele lotniska zapewniają, że działania te nie będą miały wpływu na operacje lotnicze. Podróżnych poproszono o zachowanie spokoju w związku z ewentualnym widokiem pojazdów służb ratowniczych.

Graeme McQueen, Kierownik ds. Relacji z Mediami w DAA, podkreślił, że celem tych ćwiczeń jest przetestowanie reakcji zaangażowanych agencji oraz zgodność z przepisami licencyjnymi.

Ćwiczenia awaryjne na lotnisku w Dublinie są częścią rutynowych działań mających na celu utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa na tym lotnisku.