Uzbrojone jednostki Gardy w Dublinie. Jest też apel do mieszkańców

Funkcjonariusze Gardy prowadzą działania w obawie o bezpieczeństwo w stolicy Irlandii.

Garda w Dublinie zintensyfikowała swoje patrole i wspiera je przez uzbrojone jednostki.

Strzelanina w Dublinie

Jest to odpowiedź na strzelaninę, która miała miejsce w restauracji Browne’s Steakhouse w Blanchardstown w Wigilię.

W incydencie, który wydarzył się około godziny 20:00 w niedzielę, zginął mężczyzna w wieku około 20 lat, a inny mężczyzna w wieku około 40 lat został ranny w wyniku postrzału. Towarzyszący mu inny 20-latek nie odniósł obrażeń, jak poinformowano.

Ranny mężczyzna pozostaje w ciężkim stanie w Szpitalu Connolly. Funkcjonariusze Gardy sprawdzają czy zmarły 20-letni mężczyzna był uczestnikiem początkowego ataku i został obezwładniony przez klientów restauracji po użyciu broni.

Taoiseach Leo Varadkar jest zszokowany po tym zdarzeniu w odwiedzanej także przez siebie restauracji i podziękował Gardzie, wyrażając solidarność z personelem i klientami restauracji.

Minister McEntee z kolei skrytykowała fakt, że atak miał miejsce w miejscu, gdzie zgromadziły się rodziny, i określiła to jako „szczególnie obrzydliwe”.

Apel do mieszkańców Irlandii

Przedstawiciele Gardy zaapelowali do społeczeństwa o nierozpowszechnianie filmów z miejsca zdarzenia i o świadomość „znacznego poziomu spekulacji, dezinformacji i fałszywych informacji”.

Miejsce zdarzenia pozostaje zabezpieczone na czas przeprowadzenia technicznego badania przez Biuro Techniczne Gardy.

Stanowy Patolog przeprowadzi sekcję zwłok zmarłego mężczyzny we wtorek 26 grudnia. Garda poinformowała, że dotychczas nie dokonano żadnych aresztowań.

Każdy, kto posiada informacje o tym szokującym zdarzeniu, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Gardy.