Ten dzień mieszkańcy Irlandii od lat chętnie spędzają na łowieniu sklepowych okazji.

Dzień św. Szczepana w Irlandii to nie tylko spotkania rodzinne i towarzyskie. Od wielu lat tradycją stało się korzystanie z wyprzedaży towaru w sklepach.

Poświąteczne wyprzedaże w Irlandii

Jednak ograniczenia dotyczące zgromadzeń przyczyniły się do tego, że zamiast spotkań towarzyskich większym zainteresowanim cieszą się właśnie zakupy po okazyjnych cenach.

W niedzielę rano praktycznie we wszystkich sklepach w Irlandii rozpocznie się okres największych wyprzedaży. Wiele większych sklepów zostanie otwartych już o godzinie 9.00 rano.

Przecenami próbują przyciągnąć klientów przede wszystkim centra handlowe i sklepy odzieżowe, gdzie obniżki mogą sięgać nawet 60-70%. W dobrej cenie można znaleźć również sprzęt AGD czy RTV.

Sklepy internetowe

W tym roku łowcy promocji powinni wziąć pod uwagę fakt, że niektóre sklepy stacjonarne będą w tym dniu zamknięte, a wyprzedaże będą dostępne w sklepach internetowych.

Także w tym roku główna akcja poświątecznych przecen w sklepach stacjonarnych rozpocznie się de facto od poniedziałku 27 grudnia.

Według ekspertów w niedzielę spodziewane jest więc duże zainteresowanie zakupami w sieci. Dotyczy to także biur podróży, które w tym okresie mają większą niż zazwyczaj liczbę zapytań o ofertę wakacji.