Wakacje 2024 - najpopularniejsze kierunki z Irlandii

Sektor podróży dostosowuje się do oczekiwań klientów w Irlandii, którzy poszukują wartościowych ofert za wydane pieniądze.

Wiele osób w Irlandii decyduje się na odroczenie rezerwacji wakacji na lato 2024, na co wskazują najnowsze dane z badania przeprowadzonego przez biuro Click&Go.

Wakacje z Irlandii

Ponad 70% ankietowanych przyznało, że jeszcze nie zarezerwowało swojego wyjazdu. Mimo że opóźnianie może wydawać się korzystne, może to prowadzić do wyższych kosztów.

Analiza opinii podróżnych Click&Go wskazuje, że większość osób planuje dokonać rezerwacji w kwietniu, maju lub czerwcu.

Z tendencji rynkowych wynika jednak, że ceny podróży w miesiącach letnich, od czerwca do września, raczej nie spadną.

Eksperci radzą więc, by dokonać rezerwacji z większym wyprzedzeniem, gdyż jest ona zazwyczaj tańsza.

Przesunięcie terminu wyjazdu na wcześniejsze tygodnie może również przynieść oszczędności, unikając szczytowych cen za loty i zakwaterowanie, przy jednoczesnym korzystaniu z mniejszych tłumów i lepszej dostępności hoteli.

Preferowane kierunki podróży w 2024 roku

Z badań przeprowadzonych przez Irlandzkie Stowarzyszenie Agentów Podróży wynika, że Hiszpania i Portugalia są najczęściej wybieranymi kierunkami przez mieszkańców Irlandii.

Popularność zyskują także wycieczki do USA oraz rejsy. Wciąż duże zainteresowanie cieszą się tradycyjne rodzinne wakacje z dziećmi, choć trend wskazuje na skracanie czasu trwania urlopów z dwóch tygodni do około dziesięciu dni.

Rodziny ze starszymi dziećmi coraz częściej szukają wakacji pełnych przygód i są skłonne do dalszych podróży w celu poznania nowych kultur.

Krótsze wyjazdy, trwające od czterech do pięciu nocy, stają się również popularne wśród młodszych osób planujących kilka podróży w ciągu roku.

Ceny wakacji w 2024 roku

Mimo że koszty paliwa i personelu wpłynęły na wzrost cen w stosunku do roku poprzedniego, przewiduje się, że tendencja ta nie utrzyma się w 2024.

Wzrost cen związany z odbudową rynku po wcześniejszych ograniczeniach miał miejsce w roku 2023, ale w nadchodzącym sezonie oczekuje się stabilizacji cen.

Sektor podróży dostosowuje się też do oczekiwań klientów, którzy poszukują wartościowych ofert za wydane pieniądze.

Znaczący popyt na luksusowe wakacje sugeruje bowiem, że konsumenci są gotowi inwestować w wyjątkowe doświadczenia, wybierając jakość i niezapomniane przeżycia.