Walka o klienta - masowa obniżka cen w sklepach w Irlandii

Według komentatorów na podobny krok zdecydują się także pozostałe sieci sklepów w Irlandii.

Mieszkańcy Irlandii mierzą się z wysokimi kosztami życia, w tym z utrzymującą się wysoką inflacją artykułów spożywczych. Jednak zgodnie z najnowszymi doniesieniami już niedługo będzie można złapać oddech podczas codziennych zakupów.

Inflacja w Irlandii

Oszczędność w gospodarowaniu wydatkami przez mieszkańców Irlandii uderzyła w największe sieci sklepów. Aby zatrzymać ten proces, kilka tygodni temu zdecydowano się na obniżenie cen niektórych produktów spożywczych, w tym mleka i masła marki własnej.

Jednak była to dopiero zapowiedź walki o klienta, której rozwinięcia można się spodziewać właśnie teraz.

Według najnowszych informacji od Independent.ie, sieć Tesco zdecydowała się na masowe obniżenie ponad 700 produktów sprzedawanych w swoich sklepach.

Obniżka cen w sklepach w Irlandii

Tylko jedna trzecia produktów objętych obniżką dotyczy marek własnych. Asortyment przecenionych towarów to nie tylko artykuły spożywcze, lecz także produkty zdrowotne i kosmetyczne oraz artykuły gospodarstwa domowego.

Średnia obniżka cen w sklepach w Irlandii wyniesie 10 centów, jednak niektóre obniżki sięgają 75 centów lub nawet ponad 1 euro.

Przedstawiciele Tesco Ireland zapewniają, że obniżka cen jest częścią szerszego zobowiązania do zapewnienia klientom korzyści podczas robienia zakupów.

Według komentatorów można się spodziewać, że na podobne przeceny swoich towarów zdecydują się wkrótce także pozostałe sieci sklepów w Irlandii.